KUZEY AVRUPA – İSKANDİNAV TURUMUZDA TOP 10 YER

Kuzey Avrupa İskandinav Turumuz ve 10 gezilecek yer:

2019’da düzenleyeceğimiz Otobüsle Kuzey – Orta Avrupa ve İskandinav – Baltık turumuzda gezilecek 24 şehir ve onlarca mekan içinde en güzel 10 yeri sizler için belirledik. Otobüsle bu turumuza katılacak olanların görme ve gezme imkanına kavuşacakları bu güzel listemize eklenecek belki de bir 10 yer daha çıkabilir. Ama ilk 10 işte burada

  • Riga

Kuzey’in Paris’i olarak da anılır. Letonya’nın Başkenti ve en büyük şehridir. Sanatla bezenmiş binaları ve köprüleri huzur veren şehir yapısı ile Riga Kuzey Avrupa Baltık Turunda en popüler şehirlerin başını çekiyor. Riga Motormuseum, Old City Riga (Vecriga) Vermanes Garden, Riga Kalesi, 3 Kardeşler evleri, Letonya Ulasal sanat müzesi ve pek çok yer Riga’da güzel zaman geçirmenizi sağlayacak.

Otobüsle Avrupa Turları
Otobüsle Kuzey Avrupa Turu – Riga
  • Talinn

Estonya’nın Başkenti ve Baltık denizine kıyı Talinn bölgesinde gezilecek pek çok yer içinde öne çıkıyor. Müzeleriyle, sanat galeri ile, kutsal merkezleri ile Tallinn Old Town surları ve kalesiyle, kuleliriyle eski şehir merkezinde gerçekten görülmeye değer. Eski şehrin Meydanı, Toompea Tepesi, St. Nicholas Kilisesi, Rocca Al Mare Açık Hava Müzesi, Kadriorg Park ve Sarayı gezilecek görülecek diğer önemli yerler.

talinn

  • Helsinki

Finlandiya’nın Başkenti ve önemli kenti Helsinki Kuzey Avrupa, Baltık Turu kapsamında gezilecek önemli yerlerden bir diğeri. Başlıca gezilecek yerleri; Helsinki (Mannerheim Caddesi) Finlandiya Ulusal Sanat Müzesi (Ateneum) Finlandiya Ulusal Müzesi (Kansallismuseo) Finlandiya Salonu Helsinki Olimpik Stadyum Central Park (Keskuspuisto) Linnanmaki Eğlence Parkı, Hietaniemi Alanı Kaya Kilisesi Pazar Meydanı Suomenlinna Gallen-Kallela Müzes Senato Meydanı

helsinki
Otobüsle İskandinav Turu – Helsinki
  • Turku

Finlandiya’nın 5. Büyük kenti Turku, 19. Yy büyük yangından sonra kendini toparlamış ve bugünlere gelmiş. Turku Katedrali,  Aura Nehr,i , Kupittaa Park, Turku Art Museum, Turku kalesi, Tom of Finland Turu ve şehir merkezi başlıca gezilecek yerlerden. Doğal güzelliklerle modern şehrin birleşimi anlamında kesinlikle gezilmesi görülmesi gereken şehirlerden biri de Turku.

Otobüsle Kuzey Avrupa turları
Otobüsle İskandinav Baltık Turu – Turku
  • TrollTunga

İskandinav Yarımadası’nda Norveç’te Oslo ile Bergen şehirleri arasında bir dağ. Fyort manzaralı bir kaya çıkıntısı üzerinde fotoğraf çektirmek bir çok gezginin hayali. Araçla belli bir noktaya gelinip dik ve zor bir yoldan buraya ulaşılıyor. Yılın çoğu günlerinde karla kaplı yol yaz aylarının ortasında eriyor. Otobüsle Kuzey Avrupa İskandinav Turumuzda

Otobüsle İskandinav Turu - TrollTunga
Otobüsle Kuzey Avrupa İskandinav Turu
  • Fyortlar

İskandinavya Yarımadası fyortların en çok görüldüğü bölgedir dünyada. İskandinav ülkeleri içinde Norweç, Norveç’te de Bergen en güzel fyortlara sahiptir. 1200 metre derinliğine kadar inen Norveç fiyortları vadiler arasında uzanırken olağanüstü manzaralara neden oluyor. Norveç Fiyortları içinde en güzeli Naroyfjord olurken Norveç fiyortlarının toplam uzunluğu dünyanın çevresini 2,5 kez dönecek kadar bir uzunluğa sahip olduğu söylenir. Her yıl dünyanın farklı yerlerinden binlerce gezgin Norveç fyortlarını görebilmek için beyaz geceler döneminde Norveç’e ve Bergen’e akın ediyor.

Norveç Fyortları - geiranger_fjord
Otobüsle Kuzey Avrupa Turları – Norveç
  • Bergen:

Türkiye’de Acıların Kadını olarak anılan Bergen’in de ismini aldığı şehir. Norveç’in önde gelen ve sakinliği, doğal güzellikleri, kuzey ışıkları, renkli evleri, fyortları, kar manzaraları, deniz ürünlerinin çeşitliliği gibi pek çok özelliği içinde barındıran dünyanın kuzey ucunda ama bol turist ağırlayan şehridir Bergen.

Bergen - Norveç - İskandinav Turu
Otobüsle İskandinav Kuzey Avrupa – Bergen
  • Giethoorn

Kuzey Avrupa turumuzda ve aynı zamanda Otobüsle Büyük Avrupa Turumuzda gezeceğimiz favori yerlerden biri de Giethoorn. Tamamen masalsı bir diyarı andırır Hollanda’nın Başkenti Amsterdam’a 1,5 saat uzaklıktaki Giethoorn. Adalar üzerindeki son derece sevimli mimariye sahip evler, bahçeler, köprüler, su kanalları ziyaret eden herkesi büyülüyor. Hollanda’nın kendine has köy evleri mimarisiyle yapılmış evlerini izleyerek kanal turu yapabilmeniz mümkün.

Giethoorn - Kuzey Avrupa Turu
Hollanda – Giethoorn – Amsterdam
  • Berlin

Almanya’nın Başkenti ve Almanya’nın en güzel şehirlerinden birisi. 2. Dünya Savaşında nerdeyse tamamen yıkılmış ve yeniden inşa edilmişse de yine de Almanya’nın halen en güzel şehirlerinden biri. Brandenburg Kapısı, Berlin Duvarı, Müzeler Adası, Berliner Fernsehturm, Katledilen Avrupalı Yahudiler Anıtı, Bergama müzesi gezilecek yerler arasında. Berlin başkent olduğu için adeta küçük Almanya.

berlin-bergama-müzesi
Berlin – Bergama Müzesi – Kezey Avrupa Turunda
  • Prag

Kafka’nın şehri Prag dünyanın en romantik kentlerinden birisi. Çek Cumhuriyeti’nin Başkenti ve özellikle sanata olan düşkünlüğü ile biliniyor. Gotik tazı binaları, köprüleri ve meydanları ile Orta Avrupa’nın göz bebeği şehirlerinden biri. Prag özellikle Türk turistlerin de son denemde ilgi odağı haline gelmeyi başaran Prag Nazi İşgali sırasında ikinci dünya savaşında hiç yara almadı. Bu yüzden de tarihsel dokusunu korumayı başardı. Prag’da oluşan çok kültürlülük Prag’ın zengin bir kültürel tarihsel kimlik kazandırdı.

Prag
Çek Cumhuriyeti – Prag – Kuzey ve Orta Avrupa Turu

Otobüsle Kuzey Avrupa – Orta Avrupa ve İskandinav – Baltık Turuna katılmak için OTOBÜSLE KUZEY AVRUPA TURU 


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s